Find et kursus i pileflet nær dig 

Som medlem af Pileforeningen, kan du få dine egne kurser med i oversigten 

            2019

KursusbeskrivelseTilmeldingsinfo

30. august - 1. september
Underviser: Charlotte Ramsing 
Sted: 7400 Herning
Emne: Pileflet

Navn: Charlotte Ramsing
Tlf.: 61 16 99 13
www.kurvemageriet.dk
kurvemageriet@gmail.com
*
31. august - 1. september
Underviser: Jane Enemark
Sted: Viborg
Emne: Pileflet
Navn: Skolen for kreativ fritid
*
7. - 8. september
Underviser: Klaus Titze
Sted: Vejlbyvej 9, Middelfart
Emne: Rulleteknik
Navn: Heidi
Tlf: 22 10 71 66

*
8. - 12. september
Underviser: Agnete Diemer
Sted: Bjørnø
Emne: Den "lille højskole" - Fra skitse til kurv

Navn: Agnete Diemer
Tlf.: 27 43 80 04
Email: mail-@-agnetediemer.dk
www.agnetediemer.dk 
*
14. - 15. september
Underviser: Jane Enemark
Sted: Langå
Emne: Pileflet
Navn: LOF
Tlf.: 86 46 23 57
www.lof.dk 
*
16. september (5 mandage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Ødis
Emne: Pileflet
Navn: LOF
Tlf.: 75 53 24 44
www.lof.dk 
*
17. september (6 tirsdage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Haderslev
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 29 90 63 57
www.fof.dk 
*
18. september (6 onsdage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Esbjerg
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 75 12 38 05
www.fof.dk 
*
21. - 22. september
Underviser: Klaus Titze
Sted: Hårbøllevej 71B, 4792 Askeby/Møn
Emne: Rulleflet
Navn: Klaus Titze
Tlf.: 29 70 25 43
Email: kltitze-@-gmail.com
www.klaustitze.dk 
*
21. september
Underviser: Jane Enemark
Sted:  Horsens
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 76 25 89 88
www.fof.dk 
*
22. september
Underviser: Jane Enemark
Sted: Odense
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 66 11 68 45
www.fof.dk 
*
4. - 6. oktober
Underviser: Agnete Diemer
Sted: Bjørnø
Emne: Modul 1 - Kurvemagerskolen

Navn: Agnete Diemer
Tlf.: 27 43 80 04
Email: mail-@-agnetediemer.dk
www.agnetediemer.dk 
*
5. - 6. oktober 
Underviser: Charlotte Ramsing
Sted: DHE Skjern
Emne: Pileflet - Begynder/Øvede

Navn: LOF Ringkøbing/Skjern
KLIK HER


*
5. - 6. oktober
Underviser: Jane Enemark
Sted: Åbenrå
Emne: Pileflet
Navn: AOF SYD
Tlf.: 74 62 24 23
www.aofsyd.dk 

*
11. - 12. oktober
Underviser: Anna Mortensen
Sted: Duelundgård, Duelundvej 11, 8620 Kjellerup
Emne: Fuglefoderhuse og andet godt
Navn: Anna Mortensen
Tlf.: 28 14 15 95
anna-@-annapil.dk
www.annapil.dk  
*
11. - 13. oktober
Underviser: Marianne Landroch
Sted: Sandby 3, 4520 Svinninge
Emne: Flet efter eget ønske
Navn: Ruth Solvang
Tlf.: 51 23 98 39
rutherik-@-hotmail.com 
*
19. - 20. oktober
Underviser: Klaus Titze
Sted: Hårbøllevej 71B, 4792 Askeby/Møn
Emne: Rulleteknik
Navn: Klaus Titze
Tlf.: 29 70 25 43
Email: kltitze-@-gmail.com
www.klaustitze.dk 
*
23. oktober - 27. november
(5 onsdage)
Underviser: Charlotte Ramsing
Sted: 6900 Skjern
Emne: Flet med pedigrør 

Navn: LOF Ringkøbing/Skjern
KLIK HER 

*
24. oktober (4 torsdage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Sønderborg
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 74 47 15 97
www.fof.dk 
*
26. oktober
Underviser: Jane Enemark
Sted: Vejle
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 76 25 89 88
www.fof.df 
*
27. oktober
Underviser: Jane Enemark
Sted: Herning
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 97 22 47 44
www.fof.dk
*
28. oktober (6 mandage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Hårslev
Emne: Pileflet
Navn: Søndersø og omegns
Familielandbrugs Familieudvalg
*
2. - 3. november
Underviser: Jane Enemark
Sted: Jægerspris
Emne: Pileflet
Navn: Kreativ Fritid
Tlf.: 47 31 19 53
www.kreativfritid-09.dk 
*
2. - 3. november
Underviser: Anna Mortensen
Sted: Duelundgård, Duelundvej 11, 8620 Kjellerup
Emne: Pil og barkflet
Navn: Anna Mortensen
Tlf.: 28 14 15 95
anna-@-annapil.dk
www.annapil.dk
*
5. november (6 tirsdage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Kolding
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 75 52 63 00
www.fof.dk 
*
6. november (6 onsdage)
Underviser: Jane Enemark
Sted: Ribe
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 75 12 38 05
www.fof.dk 
*
9. november
Underviser: Jane Enemark
Sted: Horsens
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 76 25 89 88
www.fof.dk 
*
10. november
Underviser: Jane Enemark
Sted: Odense
Emne: Pileflet
Navn: FOF
Tlf.: 66 11 68 45
www.fof.dk 
*
16. - 17. november
Underviser: Charlotte Ramsing
Sted: Holstebro
Emne: Pileflet 
Navn: FOF NVJ
KLIK HER 

*
27. november
Underviser: Anna Mortensen
Sted: Duelundgård, Duelundvej 11, 8620 Kjellerup
Emne: Julehyggeflet
Navn: Anna Mortensen
Tlf.: 28 14 15 95
anna-@-annapil.dk
www.annapil.dk  
*
30. november
Underviser: Anna Mortesen
Sted: Duelundgård, Duelundvej 11, 8620 Kjellerup
Emne: Julehyggeflet
Navn: Anna Mortesen
Tlf.: 28 14 15 95
anna-@-annapil.dk
www.annapil.dk 
*
6. - 7. december
Underviser: Jane Enemark
Sted: Viborg
Emne: Pileflet
Navn: Skolen for kreativ fritid
*